G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Bağımlılıkların Esareti – Şeytan Kartı

Published on:

Numerik Değer: 15
Gezegen: Satürn
Burç: Oğlak
Niteliği: Öncü
Element: Toprak

Numerolojik değerinin toplanmasıyla bizi tam zıttı olan Aşıklar kartına götüren Şeytan Adem ile Havva motifini kullanan, pek çok yönden aşıklar kartı ile benzerlik gösteren bir karttır. Ancak Aşıklar kartında sağlık bir zihin ve ilişkiden bahsetmek mümkündür. Şeytan kartında ise cehennemin içinde iki figür ve şeytanın kendisini görüyoruz. Şeytan’ın sağ elini havaya kaldırdığını, sol elini ise aşağıya doğru uzattığını görüyoruz. Elinde kara büyünün, yıkımın ve günahların temsili olan meşaleyi tutmaktadır. Yarı insan yarı hayvan olarak resmedilen şeytan hayvani dürtülere de gönderme yapar.

Kahraman yolculuğun bu yönünde evrenin karanlık yönüyle yüzleşecek ve deneyimleyecektir. Önceki kart Denge’de evrenin biten olgular için bir fırsat ve şans getirdiğine şahit olmuştuk. Kahraman bu şansı kullanmamayı seçerek bağımlı hale geldiği noktada Şeytan’ı ile yüzleşmek zorunda kalır. Astroloji’de oğlak burcu niteliği taşıyan kartın soğuk bir his verdiğine ya da vereceğine şahit olabilirsiniz. Oğlak burcunun hırsını, kötümser gölge yönünü vurgulayan kart aynı zamanda gezegen arketipinde Satürn’ü barındırır. Karmaya, baskılanma ve kısıtlanmaya dair anlam nitelikleri ortaya çıkar.

Her ne kadar korkutucu ve iyi niyetli bir kart olmasa da açılımlarda karşımıza çıkması iyi bir şeydir. Bu noktada bize hayatımızda özgür irademizi kısıtlayan, kendimize kasten zarar verdiklerimizi gösterir. Bu anlayış bizi bağımlı olduğumuz konulardan özgürleştirebilir. Evren müdahale edip, sarsıcı bir şekilde konfor alanımız yıkmadan önce ipleri elimize alabilmek adına uyarıcı nitelikte olduğunu söylemek mümkün.

Şeytanın başının üzerindeki ters pentegram işareti karanlık enerjiyi bağlayıp bağımlı hale getirdiğinin başka bir göstergesidir. Zincirlere vurulan kadın ve erkeğin ise ne kadar sakin durduğunu göreceğiz. Zincirlendiklerinin mi farkında değiller yoksa daha fenası buna razılar mıdır? Kart tam olarak bu noktada gözümüzü açabilmek adına kendini gösterir. Zincirlenmiş olmaları kendi rızamızla zarar veren davranışlarımızı, alışkanlıklarımızı, sağlıksız bir görmezden gelme mekanizmasını ve korkularımızı temsil etmektedir.

Zincirlerden kurtulmak ve yeraltının azabından kurtulmak ancak farkındalığı yeniden kazanmakla mümkündür. Şeytan kartı içsel uyumsuzlukların nerede saklı olduğunu vurgular. Kartın ters gelmesi durumunda; karta hakim olan art niyetleri reddeder, olan biteni açıkça görmesine karşın deyim yerinde halı altına süpürmeye devam edecektir.

İlişki açılımlarında her zaman aldatmak ya da aldatılmak anlamına gelmese de bunun uyarısını da verebileceğini unutmamak gerekir. Bununla beraber; sevginin önüne geçen sağlıksız şehvet güdülerine, kişilerinin birbirine karşı yönlendirdiği bağımlılıklarına, kontrolcü ve tehlikeli güç gösterilerine gönderme yapmaktadır.

Kariyer açılımlarında parayla ilgili sağlıksız bir ilişki biçimi yaratıldığına dair uyarıda bulunabilir. Tıpkı oğlak burcu arketipi gibi işkolik olabilirsiniz. İş ortamlarında varlığını gösteren şeytani ve sinsi kişilere karşı ya da sağlıksız bir iş ortamına karşı da uyaran kart özgürleşmeniz adına kulağınıza sembolizmini fısıldamaya devam edecektir. Açılımlarda geldiği nokta ve sorular büyük önem taşımaktadır.

Yıl kartı olarak yaşadığımız Şeytan kartı bu zamana kadar bağımlılıklarınız yüzünden kaldığınız her türlü kişi ve mekandan uzaklaşabilmek, kendinizi yeniden inşa etmek üzere geliyordur. Bağımlılıklarınızı arttırıp gölge yönünü çalıştırmamaya dikkat etmeli, Şeytan’ın bacağını kırmayı hedeflememiz gerekir. Bütün sağlıksız düşünce yapılarınız, alışkanlıklarınız ya da ilişkilerinizle yüzleşip veda etme zamanının geldiğini gösterir.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW