G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Baş Aşağı Dünya – Asılan Adam Kartı

Published on:

Genç bir adam sağ bileğinden sarılan bir iple çarmıha gerilmişçesine bir ağacın dalından sallanmaktadır. Ters duruşunun ötesinde yüzüne yansıyan sakin çehre ile duruşundan rahatsızlık hissetmediğini görebiliyoruz. Elleri arkadan bağlı, sol bacağı dizden bükülen adam ayaklarıyla dört rakamını andırıyor. Başının arkasından yayılan sıcak sarı bir aurayla çevirili adamın ilginç huzuru hissediliyor.

Asılan adam Neptün gezegeninin enerjisinde çalışan bir kart olmasıyla beraber balık burcunun kendini feda eden, kurban rolündeki tavrını ve hayal dünyasında yaşayan dünyasını yansıtır. Aynı zamanda Balık arketipinin spiritüel gücünü yansıtan kart yaratıcı yönü de çalıştırabilmektedir. Yönetici gezegeninden gerçeklik algısı dışına çıkmayı veya çıktığımızı öğrenen kartın enerjisi en az gezegenin enerjisi kadar bulanıktır.

Ayaklarıyla bir haç işareti aynı zamanda bir dört rakamı yaratan Asılan Adam bedeninin üstte kalan bölgesiyle maddi dünyayı ve koç burcunun dürtülerini gösterir. Rakam bizi İmparator kartına doğal olarak başlatma, hükmetme ve dünyevi olanlarla yaşamaya taşırken, adamın aşağıya doğru sallanan kolları ise bir üçgen şeklini almaktadır.

Üçgen veya üç rakamı ise maneviyatı ve tanrısal olanı hatırlatır. Asılan Adam kendisinin içinde hapsolduğu, baş aşağı durmuş dünyasında tanrısal olanın aşağıda ve dünyevi olanın yukarıda olduğunu gösterir. Durağan enerjisinde kayıtsız bir teslimiyet ve savunmasızlık hali saklıdır. Ancak kayıtsız, şartsız bu teslimiyetin gereğinden uzun sürmesi gerçeklik algımızı ve yaşadığımız toprakların bilincini kaybetmekten geçebilir.

Kahramanın yolculuğunda Joker’in aşağı dünyaya yolculuğunu başlatan karttır. Yer altına inecek ve ruhuyla yüzleşecektir. Açılımlarda kendini açan kart yolun sonuna geldiğimizi ve bakış açımızın bizi çıkmaza sürüklediğini vurgular. Sorulan soruyla ilgili bazı şeyleri göz ardı mı ediyorsunuz ya da sorumluluk almaktan ve hayal dünyasında takılı kalmaktan çıkmamız gerektiğini vurguluyordur. Kendinden ters olan bu kartın açık mesajında bakış açımızın değişmesi gerektiği yatar.

Baktığı yönü değiştirmeye çalışan Asılan Adam’ın başının etrafındaki sarı ışık halkası ise aydınlanmaya ve bilgilenmeye başladığını vurgular. Kartın gölge yönünde kısır döngüye giren ruhlarımıza karşı uyarılar vardır. Devamında gelen Majör Arkana kartları ise bize kartın temasını güçlendirecek semboller taşıyacaktır. Numerik değerinin 12 evi olması, astroloji ev sıralamasında ise bu evin konularının kör noktada, gizli olan ve bilinçaltında kalanlar olarak tanımlanması kartın rüyaları ve bilinç dışının ortaya çıkması gerekliliğini gösterir.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW