G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Çarkın Dönüşü – Kader Çarkı

Published on:

Kader Çarkı kartı tıpkı Büyücü kartında olduğu gibi ilahiliği yansıtan Numerolojik değere sahip bir karttır. Yumuşak bulutların arasında asılı duran çark ilk dikkatimizi çeken sembolik olacaktır. Bununla beraber kartın sembolizminin yoğunluğu tartışılmaz bir gerçektir.

Kartın semboliğinde ellerinde defterleri ile astrolojik Zodyak grubunun dört sabit burcunu göreceğiz. (Melek, Boğa, Aslan ve Kartal) Kova, Boğa, Aslan ve Akrep… Bu figürler çarkın dört bir yanında ellerinde kitaplarıyla yapılanları ve yapılacakları not almak üzere konumlandırılmıştır.

Çarkın sekiz dilime bölünmüştür. Bu sistem, eski zamanlarda kullanılan sekizli ev sistemi olan astrolojik horoskopa gönderme yapmaktadır. Çarkın içerisinde dört ana çizgide TORA yazmaktadır. İlahi Yasa anlamını taşıyan bu kelime ile beraber Kader Çark ilahi düzlemde, karmik bağlantılarla beraber hareket edecektir. Kartın açılımlara getirdiği evren yasaları ve akaşik sistemi okumalar sırasında dikkatli okumamız gerekir.

Çarkın üzerinde keskin kılıcıyla Anibus karakterini göreceğiz. Gözleri delercesine direkt olarak kart sahibine, okuyucusuna bakmaktadır.  Elindeki kılıç bir sonraki kart olan Adalet kartına gönderme yapmaktadır. Kartın dört bir yanında yapılanları not alan figürler kayıt altında alır, bir sonraki kartta ise yargı dağıtılır. Anibus bizlerin gözlerin içine bakarak net bir uyarıda bulunmaktadır. “Ne yaparsan, onu yaşayacaksın!”

Kartın altında ise Typon’u göreceğiz. Antik Mısır mitolojisinde kötülük tanrısı olarak bilinmektedir. Aynı zamanda kartın enerjisinde yapacaklarımızın peşinde cezayı vermek için usulca beklemektedir. Hayatın akışına, iyi ve kötüye ciddi anlamda göndermeler yapan kartın netliği açılımlarda bir sonraki gelen kart ile beraber okuruz.  Kartın sembolizmi bir bütün olarak ele alınmak istediğinde yaratışı, yaratımın içindeki bütünlüğü temsil etmektedir. Tüm sembolikler ve görevler evrenin harika işleyişinde çarkın dönüşü gibi kusursuz işleyecektir.

Kartın gezegen arketipinde bulunan Jupiter ise Yunan mitolojisinde Zeus ile bağlantılıdır. Astrolojik yeri ile Jupiter evrenin yasalarını, ahlak kurallarını ve tanrısal enerjilerin yüceliğini konu almaktadır. Kişinin içsel dönüşümünü, keşfini temsil eden gezegenin enerjisi kartın enerjisi ile birleşmektedir. Kişiye ilahi bir şans getirdiği açıktır ancak bunu kullanırken etik ve karma yasalarına uygun davranmak oldukça önemlidir.

Yolculuğun kahramanı Joker görüldüğü üzere yaşamlarımızdaki gibi her enerjide daha fazla büyüyor, zorlanıyor ve yolculuğun olgunluğunu ruhuna katıyor. Kader çarkında kahramanımızın en büyük öğretisi; her şeyin geçici olduğunu bilmesi gerektiğidir. Yaşam iniş çıkışlarla, kontrol edilemeyen döngülerle bir savaş arenası gibidir. Joker on numaralı kader çarkında bu öğretiyi tadacaktır. Kişi hayatında yeni bir döneme geçecek, adapte olması gerekecektir. Eğer Joker bu sınavdan ve adaptasyon sürecinden geçemez ise çark onu dokuz numaralı karta yani Ermiş’e götürecektir.

Açılımlarda ters gelen bir kader çarkı karmaya hizmet edemiyor, adımları istikrarlı ve doğru atamıyor oluşumuza gönderme yapabilir.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW