G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Doğum Haritalarında Yükselen Burç

Published on:

Doğum haritalarımızda biz ana rahminden çıkmış, şu karmaşık dünyaya gözümüzü açmışken yükselen olarak adlandırılan burcumuz bulunmaktadır. Astroloji ilminde Güneş ve Yükselen burcu sıklıkla karıştırılsa da farklı yönlerimizi benliğimizde yaratan bu iki konum karakterimizin eşsiz bir bütünüdür.

Yükselen-Güneş-Ay burcu birleşimleri eşsiz bir bütün yaratmaktaki temel parçalar gibidir. Yükselen burcumuz dünyayı nasıl algıladığımızı, dünya tarafından nasıl göründüğümüzü gösterir. Kişiliğimizin oluştuğu nokta burasıdır. Gelen gezegenler, aldığı açılarla en az parmak izi kadar özelleştiğine inandığım yükselen burçlarımız bir nevi maskelerimizdir. Dış dünyadan algılandığımız ilk nokta, dış dünyayı algılama biçimimizdir. İnsan iletişimlerinde ilk izlenim yarattığı algı ile tanışıklığın derinleştiği, diğer evlerin ve gezegenlerin konumlarıyla sergilediğimiz karakter değişkenlik gösterebilir.

Ancak bir arabaya atlamış dünyadan geçerken Yükselen balık burcunun takındığı duygusal surat ifadesiyle Yükselen Aslan burcunun takındığı ben muhteşemim bana bakın! İfadesinin farklılığı elbette farklılık yaratır.

Yükselen burcu psikolojik bir süreçte ele alacak olduğumuzda biliriz ki insanoğlunun dış dünya ve toplum olarak algıladığı kalabalıklarda kendini rahat ve iyi hissedebileceği farklı bir kimlik vardır. Bu kimlik süreci kişinin derinliğini göstermese bile ana hattı karakterin vurucu noktalarını simgeleyecektir.

Bununla beraber Güneş burcunuzu hesaplarken yalnızca gün-ay olarak bilmeniz yeterlidir. On Mayıs tarihinde doğan bir kişinin burcunun boğa olduğunu biliriz. “Burcun nedir?” sorusunda verilen cevap Güneş’in doğduğumuzda bulunduğu burç ile ilgilidir. Ancak yükselen burç hesaplarında zaman ve yer kavramları da önemlidir, kişiye daha belirleyici özellikler katacaktır. Örneğin; 10 Mayıs 1998 yılında doğduğunuzu bilmenizin yanı sıra hangi ülke ve ilde doğduğunuz ve saat kaçta doğduğunuz da önemlidir. Bununla birlikte yaz saati uygulamasını da hesaba katmak gerekecektir. Böylece yükselen burcumuzun Güneş burcundan çok daha spesifik olduğunu görürüz.

Bununla birlikte Yükselen burçlarımız hayata nasıl bir pencereden baktığımızı gösterir. Yükselen burcu koç olan kimse dışardan atılgan, cesur ve etrafa enerjisini kolay yayan birisi olarak bir görüntü yaratacaktır. Bununla beraber kişi hayata atılmayı seven, macera peşinde olan bir dürtüyle hareket edebilir. Arabaya binip bu dünya üzerinden geçmektense tehlikeli bir motosiklete binerek cesaretini göstermek isteyerek ayrılabilir. Elbette her burcun gölge yönü de vardır. Yükselen koç kişisi gölge yönünü çalıştırmaya başlarsa dışarıdan saldırgan, gergin olarak görünecektir. Dünyaya baktığı pencerede ise pek çok potansiyel düşman görebilir.

Güneş burçlarımız yaşam yolculuğumuzun hangi yöne aktığını gösteriyorsa, yükselen burçlarımız hayat yolculuğunda yolun nasıl olduğunu ve çevre koşullarını gösterir.

Yazımız sizlere yükselen burcunuzu merak ettirdiyse ve dış kimliğiniz, yolculuğun nasıl geçeceğini merak ediyorsanız bizlere iletişim bölümünden ulaşabilir, yükselen burcunuzla ilgili size özel ufak bir yorumla merak güdünüzü dindirebilirsiniz.

Related

9 Yorumlar

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW