G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

İlahi Varlığın Koruyuculuğu – Denge Kartı

Published on:

Element: Ateş (Ancak Su elementi de baskındır)
Burç: Yay
Gezegen: Jüpiter
Numerik: 14

Beyazlar içindeki baş melek, bir nehrin kenarından alabildiğince bir yeşilliğin içinde huzurla durmaktadır. Bir ayağı nehrin içinde diğeri toprağa basılı olan meleğin elindeki kupalardan birbirine suyu huzurla döktüğünü görmekteyiz.

Elementi her ne kadar ateş olsa da kartın sembolizminde baskın bir su elementi de hissedeceğiz. Bunun en büyük sebebi ise yaşam içindeki duygusal dengeyi yaratarak yaşamda  yeni hedeflere ulaşma çabasını yaratma arzusudur. Gezegen niteliği Jüpiter olan kartta ilahi temalardan söz etmekteyiz.

Jüpiter astroloji ilminde “büyük şans” arketipi özelliği taşıdığından bu kartın anlamlarından birinin ilahi anlamda karşımıza çıkacak şansın vurgulandığını bilmeliyiz. Kahraman bir önceki kartta gelen (Ölüm kartı) bitişlerin ve acıların ardından yoluna bakması için teşvik edilmektedir. Denge kartı ruhun, duyguların ve maneviyatın iyileşmesi üzerine kendini gösterecektir. Yay burcu arketipiyle kartın sembolizminde daha doğru ve derin bir bilgelik kazanabileceğimiz görülür. Yay burcu derine inmek, bilgelik kazanmak süreci için yaratılan bir arketiptir.

Kartın sembollerinden biri ise ufukta doğmakta olan Güneştir. Umudu, yeniden yaratımı ve neşeyi kazanmak için, ruhsal boyutta sıcaklığı hissedebilmek üzere harika bir fırsattır. Ancak belirttiğim gibi bunlar ancak fırsatlardır. Kahraman bu fırsatları doğru kullanamadığı, iyileşme sürecini başlatmadığı süre boyunca bir sonraki kart olan Şeytan’ın esiri olacaktır. Bu yüzden kartın içerdiği şansı görmeli ve kullanmak zorundadır. Nitekim melek sembolizmin bir ayağının nehrin içinde diğerinin ise kıyıda toprağa basıyor olması ruhsallığa ve iyileşmeye döndüğümüz sırada gölge enerjiyle birlikte hayal aleminde kalmamalı, kurban psikolojisine girmeden maddi dünyada iyileşmeyi yansıtmamız gerekmektedir.

Numerolojik değeri on dört olan kart bizi beş numaralı Aziz kartına götürecek, bağlantı kurduracaktır. Chiron felsefesi (yaralı şifacı) bilgeliğini kullanan Aziz’in öğretileri anımsamalı, Ölüm kartı eşliğinde gelen geçmişin üzücü, yaralayıcı ve artık bitmiş olan durumlarla ilgili yarayı ve elbette her yaranın ardından gelen şifayı kabul ederek ilerlemeliyiz.

Kariyer açılımlarında gelen Denge kartı finans durumlarımızla ilgili zamanlamanın önemli bir faktör olduğunu, ilahi varlıktan yardım etmesini ve gerekli mesajları almayı niyet etmemiz gerekliliğini vurgular. Jüpiter sayesinde kariyer hayatınızda önünüze pek çok fırsat ve şans kapısı çıkabilir. Zamana ve akışa güvenerek gelecek olan bolluk ve refahın hayatınızda yaratılacağını gösterebilir. Ancak ters açılan bir Denge kartı bazı olayları (kariyer, aşk, ilişkiler vb.) durumlarda zorlamalar yaptığınızı, ilahi süreçte gelen fırsatları zorlamalarınız ve dayatmalarınız yüzünden göremediğinizi ve şansları bu yüzden kaçırabildiğinizi vurgulayacaktır.

İlişki açılımlarında gelen Denge kartı ilişki hayatınızı zorlamamanızı ve evrene güvenmeniz gerektiğini öğütleyecektir. Zorlamalar, sizin için çalışan zamanı aksatabilir. Bu yüzden hayatınızın başka yönlerine odaklanarak ve zorlama enerjisinden çıkarak sizin için gelecek yeni ilişki kapılarını ya da var olan ilişkide arzularınızın kapısını açması için alan tanımalısınız.

Denge kartı ilahi varlıklarla bağ kurma zamanının geldiğini öğütleyecektir. Yüksek benliğinize ulaşma yolunda harika bir zaman diliminde olabilir, geçmiş dönemlerde aldığınız yaralarla birlikte mükemmel bir benlik yaratabilirsiniz. Evrene teslim olmaya razı olmalı ve Aziz kartında aldığınız bilgelikle, Ölüm kartında yaşanan bitişleri ruhunuzla kabul etmelisiniz.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW