G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Kılıç Kadar Keskin – Adalet Kartı

Published on:

Adaletin tanrıçası Themis iki beyaz sütunun arasında oturarak bir elinde kılıç, diğerinde adaletin yegâne sembolü terazi ile gözlerimizin içine bakıyor. Duruşundaki keskinlik, bakışlarındaki acımasızlık; kader çarkında çıkan kararın, tutulan çetelenin bedelini ödetmek üzere ne denli kararlı olduğunu vurguluyor.

Kader Çarkından gelen mesajlar on bir numaralı kart olan Adalet’te teraziye konulacaktır. Adalet sembollerinden farklı olarak gözleri açık Themis’i görmemizin sebebi; her şeyi görüyor ve biliyor olmasından geçmektedir. O kozmik ve karmik adaleti temsil ederek adil bir yol çizer. Sonuçta zalim Kronos’un adaletsizliğine son veren adalet tanrıçasının Zeus’u kurtarmasıydı. Tanrısallığı güçlü kartlardan biridir. Kartın numerik değerini topladığımızda bizi Azize kartına taşıyacaktır. Kararsızlığın, düalizmin sembolizmi olan Azize kartında da iki sütün görmüştük. Burada farklı olarak sütunların aynı renkte ve beyaz olacağını göreceğiz. Çünkü Themis aklayıcı ve temizleyicidir.

Çünkü Adalet kartında düalizm olsa bile bir kesinlik, kararlılık hâkimdir. Verdiği kararlarda duygusallık, kararsızlık bulunamaz. Elinde tuttuğu teraziyle dengeyi bulacak, kılıç ile cezayı veya ödülü verecektir.

Üzerine geçirdiği pelerinin kırmızı renkte olması onun kararlılığını, kesin oluşunu gösterir. Üst kuşağının ise yeşil olması tanrısallığına ve güvenilir olmasına gönderme yapmaktadır. Burç arketipi Terazi ve gezegenin Venüs olmasıyla beraber açılan konuyla ilgili uyumu, birliği ve dengeyi kuracağını gösterir. Venüs enerjisinin adaletinden, uyumundan ve arabulucu özelliğinden bahsedilmektedir.

Themis’in duruşundaki bir ayağının önde, diğerinin arkada olmasıyla beraber adaleti spiritüel ve maddi dünyada sağlayacağını gösterir. Başında bulunan üç bölümlü kale biçimindeki taç ise tıpkı Aziz kartındaki gibi kutsal üç ruha gönderme yapacaktır. (Baba-Oğul-Kutsal Ruh)

Kader çarkında eline defteri tutuşturulan Joker’in bu kartla beraber yaptıklarının bedelini veya ödülünü alacağını göreceğiz.

Açılımlarda açılan Adalet kartı, olayların netleşeceğini gösterir. Themis’in kararlı enerjisi olayın üzerine doğru akacaktır. İlişki açılımlarında alma verme dengesinin önemi, terazi burcunun adaleti ve uyumluluk arayışı ön plana çıkacaktır ancak olumsuz kartlarla görülen Adalet kartı haksızlık, elimizdeki gücü kendi inisiyatifimize ve çıkarlarımız doğrultusunda kullandığımızı gösterebilir.

Karmik tarot okumalarında kartın enerjisinde zihinsel olarak zaman yani an algısı aktiftir.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW