G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Venüs Terazi Burcunda -29 Eylül / 23 Ekim-

Published on:

Aşkın, zarafetin gezegeni Venüs bir süredir kendini pek rahat hissedemediği Başak burcu gezintisine son vererek yöneticisi olduğu Terazi burcuna geçti. 29 Eylül – 23 Ekim arasında yaşanacak olan seyre gelin göz gezdirelim.

Yunan mitolojisinde güzelliğin, aşkın tanrıçası Aphrodite ile özdeştirilen gezegenimiz bu süreçte hayatlarımızda ve ilişkilerimizde uyum aramaya başlayacak. Başak burcunda yaptığı gezintisi sırasında aşkta rasyonellik, mantık ve mükemmeliyetçilik arayan kolektif bilincimiz uyuma, zarafete ve Başak enerjisinin getirdiği eleştirel durumlara karşın iyileşme sunuyor.

Ancak 4 Ekime kadar Merkür geri hareketine devam edeceğinde, özellikle 2 Ekim’den itibaren S hareket olarak adlandırılan durağan pozisyona geçeceğinden ilişkilerimize dair konuşmalar, iyileştirme ya da uyum çabalarımız ters etki yaratabilir. Krizler, konuşma ve anlaşma problemlerinin yoğun yaşanacağı tarihleri geçtikten sonra ilişkilerimizde problemlere dair iyileştirmeler, uyum yakalama güdüleri başarılı olabilir.

Venüs Terazi burcunda hareket ederken 22 – 23 Ekim arasında Güneş’in kalbinde olacak. Yanık pozisyon olarak adlandırılan bu kavuşum için eski astrologlar Venüs’ün yer altına inişi olarak adlandırma yapılır. Venüs’ün yer altına indiği tarihlerde ilişkilere dair iç benliğimizle ilgili yüzleşme, eski kalıpların ve ölen her şeyin temizlenmesi gibi etkiler alabiliriz. Yaşayacağımız farkındalıkların sonucunda içimizde yeniden doğacağımız bir süreç bizi bekliyor olacak. Yaklaşık iki aylık sürecin sonunda 25 Kasım tarihinde Hades’in, yer altının ininden çıkan Venüs yeniden görünür olmaya başlayarak pasif alanda, bilinçaltında kalan olayları görünür kılmaya başlayabilir.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW