G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – Akrep Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni Akrep burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Kuşkucu bakan kısık gözleriyle etrafı sessizce gözleyen, gizemli bakışları ve giyimiyle soğuk bir kimlik yaratan birini gördüğünüzde bu kişinin içten içe Akrep enerjisini taşıdığını bilirsiniz. Doğduğumuz sırada göklerde yükselen Akrep, kişinin imajına kuşkuculuk, derin bakışlar ve derin farkındalıklar katacaktır. Su grubuna ait olan burç duygusal dünyada hâkimiyetini sürdürse bile Mars ve Plüton enerjisiyle karanlık, güç arzusu ve savaş güdülerini suyun enerjisini değiştirir.

Yükselen Akrep kişisinin en büyük paradoksu dışarıya karşı hissettiği güvensizliğidir. Ona göre dışardaki nefes alan her canlı kendisine zarar verme potansiyeline sahip birer tehlikedir. Her şeyi uç noktalarda yaşayan bu burçlar dünyayı ya siyah ya da beyaz görecektir. İşin ilginç tarafı her olaya kötümser bir bakış açısı ile yaklaşan akrepler bir şekilde kuşkularında haklı çıkacaklardır. Belki inandıkları kadar yüksek noktalarda olmayacaktır ama bir Akrep sizi bir konuda uyarıyorsa dinlemekten zarar çıkmaz diye düşünüyorum.

Olayların arkasındaki kokuları güçlü sezgisel yeteneği sayesinde hızlıca fark edebilir.

Dış kimliklerinde dertli ya da derin bir profil çizebilir. İnsanlar derinine inmeye başladığında içinden çok farklı bir kimlik çıktığını gözlemleyebilir. İnsanları, olayları ya da durumları ilk bakışında tespit eden yükselen Akrepler peşin hükümlüdür. İlk aldığı enerjisi sabit niteliği sayesinde kolay kolay değiştiremezsiniz veya bakış açısını değiştirmek için uzun uğraşlar vermek zorunda kalırsınız.

İyileştirici etkileri yaratabilen yükselen Akrepler şifa dağıtması muhtemel kişilerdir. Kendisinin ve etrafının enerjisini değiştirir ve dönüştürür. Olumsuz enerjisi ise en az iyileştirici etkisi kadar güçlü olan Yükselen Akrepler her şeyi tıpkı Savaş Tanrısı Mars gibi yakıp yıkabilir. Sahip olduğu uçlarda yaşayan yoğunluğu ilişkilerinde zorluklar, geçilmesi zor duvarlar yaratabilir. Sürekli olarak etrafını değiştirme çabası içinde olması kendi iç değişiminden kaçma eğiliminden kaynaklanmaktadır. Yükselen Akrepler aslında kendinden kaçmaktadır.

Karşıt burçları Boğaları gözlemleyerek sabırsızlığını sükûnete, yıkıcı düşüncelerini yapıcı düşüncelere çevirebilir. Bir su grubu olarak maddi dünyada gerçekle ve realist bakış açısı kazanmakla ilgili geliştirmesi gereken bir karaktere sahip olabilir.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW