G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – Balık Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni Balık burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Balık süreci yüzeyde olan kişilerde hülyalı bir kimlik ön plana çıkmaktadır. Su grubunun derinlerde yüzen balık burçları Zodyak burç kuşağının sonuncusudur. Tüm evreleri, maddesel her şeyin tadına bakan balık arketipinde dünyadan kopuş ön plandadır. Onlar için hayatın anlamı ruhsal boyuttadır.

Yükselen Balık burcu kişilerinde ne söylediğinin tam olarak anlaşılmadığı, tavırlarını kestiremediğimiz, belli belirsiz halleriyle tahmin edilmesi güç kimlik yarattıkları görülecektir. Yükselen, Güneş ya da Ay Balık kişilerini anlamak suya yazı yazmaktan daha çetin olduğu kesindir. Dillerinden şiirsel kelimeler dökülen Balıklar içimizdeki sonsuz evrene ışık olan cümleler kurabilir ancak bu sonsuzluk cümlelerinde kopukluk yaratabilir.

Etrafını çepeçevre saran bedeninden bile rahatsız olan Balık burçları maddesel olan her şeyden rahatsızlık duyabilir. Onun aklı fikri sonsuz evren, ruhlar ve spiritüel doyumlardadır. Zamanın ve mekânın sınırlılığıyla huzursuzlaşan balık arketipi bu dünyadaki adaptasyonunda zorlanacaktır. Çevrenizde balık arketipinin çalıştığı kişilerle yaşıyorsanız zaman zaman onları anlamakta, iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü onlar kendi içlerinde iletişim kurmakla, evrenin sonsuzluğu ve kendi iç dünyasının zenginliği ile meşguldür.

Balık burçlarının semboliğinde yer alan iki yöne doğru yüzen balık figürlerini göreceğiz. Semboliğinde de ifade edildiği gibi onlar iki ayrı uçta aynı anda var olabilir ve hayatta karar verme zorluğu yaşarlar. İkili ve değişken nitelikli yapısı neticesinde nereye gideceğine ya da nasıl bir yol alması gerektiğine karşın umutsuzluk yaşayabilir. Yükselen balık burcu kişilikleri Dünya’nın getirdiği savaş, hayatta kalma mücadelesi ve hayal kırıklıklarıyla yüzleşmek, karşı karşıya gelip diş çıkarmak için oldukça kırılgan bir yapıya sahiptirler.

Diğer insanlara sanatçı, yaratıcı ve spiritüel kimlikleriyle ilham verebilirler. Ancak çok çabuk duygusal tepkimeler vermeleri, alıngan ve kırılgan yapıları diğer insanlara abartılı gelebilmektedir. Eğer gerçek dünyada onun hayallerini ya da motivasyonunu düşürecek olaylar yaşayacak olursa hızlı bir kaçma yöntemi olarak hayal dünyasına dalabilir ve hoşuna gitmeyen durumlar karşısında düzelmesi için sadece somurtmaya devam edebilir. Bu noktada uykuya, alkole ya da diğer zararlı maddelere karşın bağımlılık çalıştırarak sorumluluklardan ya da problemlerden kaçmak isteyebileceği için kendini tanıması ve karakterine karşın kendi kendinin koruyucu olması önemlidir.    

Balık insanları dış kimliklerinde tatlı, çekici ve nazik bir kimlik çizeceklerdir. Kendi hayal dünyasında yaşayamaya meyilli olan yükselen ya da güneş balık burçlarının hayatlarındaki en büyük tehlike kendi zihinleri ve sevdikleri için her şeyi yapma potansiyelidir. Çok çabuk kendilerini feda edebilir, kurban rolüne kolayca bürünebilirler.

Balık insanları karşıt burçları olan Başak burçlarının analitik, mantıklı ve planlı yönünü ele alır ve kendi karakterine katmaya çalışırsa gölge yönlerine şifa katarak ilerleyebilir. Başakların gerçekçi ve analiz yeteneklerini benimseyerek hayal dünyasında edindikleri harika fikirleri gerçekleştirebilirler.  

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW