G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – Boğa Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni boğa burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Toprak elementine mensup olan, sabit nitelikli boğa burcu yükselirken doğan kişilerde hayata karşı bakış açılarında bir stabilize olma durumu gözlemlenmektedir. Bununla beraber hayatın getirdiği her türlü yenilik, değişim ve alışık olmadığı durumlar yükselen boğaları panik havuzunda boğar. İlkbahar mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği süreçleri hepimiz biliriz. Hava soğuk kışlarından arta kalanları taşımaz. Çiçekler yeşermiş, doğa yeniden canlanmış ve bereketlenmiştir. Yükselen boğa kimliklerinde ise ilkbahar mevsiminin sabitlendiği zamanları hissederiz.

Yükselen boğa kimlikleri doğduğu evden ayrılmak istemez, koç burcundaki o heyecanla ilerlenen Amazon ormanlarına adımını bile atmaz. Bilinmeyen her şey onları boğar ve sıkışmış hissettirir. Soyut kavramlarda, duygularda zaman zaman yabancılaşan boğalar bu konularla ilgili bir şey anlayamaz, zihinleri kavramakta güçlük çeker. Toprak elementine mensup olan burçlarda genel olarak hayatı beş duyu organı ile algılayabildiğinden zorluk çekebilirler.

Yükselen boğaların hayat planları basit, düzenli ve planlı bir yapıdadır. Ancak hayatın her zaman sürprizleri, değişimleri bulunur! Daha önce yükselen burcun arabaya atlamış dünya üzerinden geçerken çizdiğimiz bir imaj olduğundan bahsetmiştik. Boğa burçları atlamış otobandan giderken hız sınırını aşmayan, her zaman belli bir şeritten giden ve elbette kemerini taktığını iki kez kontrol eden bir tiplemedir.

Hayatta onlara haz veren şeyler basittir; örneğin sabah kalktığında işe gitmek için koşturmaz. Erken kalkar, kahvesini eline alır ve sıcak bir duş yaptıktan sonra Güneş’in doğuşunu izleyerek hayattan zevk aldığı anlar yaratır. Sonrasında gayet sorumlulukların farkında olan yükselen boğa burcunu hazırlanmış, her zamanki yolu kullanarak işe gittiğini görürüz. Muhtemelen işe başlama saatinden on dakika önce yerinde olacaktır.

Kısacası yükselen boğalarda hayatta aşina oldukları düzeni bırakmamaya karşı bir direnç görebiliriz. Duygusal ve maddi olanaklarında hızlı yükselişler veya düşüşler beklemez ancak belli bir ritimde yükselme yaratmak ister. Oldukça huzurlu, geçinilmesi kolay bir görüntü çizecektir. Bu görüntünün altında sınırlarını ihlal edenlere karşın ciddi, yırtıcı ve saldırgan öfkesi yatan boğalara dikkat etmek gerekir. Pamuk gibi görüntülerinin altında kaplan yatabilmektedir.

Toprağa dokunmak, hayvanlarla zaman geçirmek onlar için huzur vericidir. Duygusal ve tensel dürtülere sahip oldukları için sevgi dillerinde dokunma dürtüsü aktiftir.

Bununla beraber gölge yönünde yükselen boğalar ciddi anlamda inatçı, materyalist ve keyfine düşkün olabilir. Boğa burcunun enerjisini kullanırken aydınlık yönünü kullanmak oldukça önemlidir. Ayağını sapladığı inat çukurundan ya da arkadaşlarıyla çıktığı bir yemekte en uygun menüyü söyleme etkilerinden kendini çekmeye özen göstermelidir.

Yaşamın fiziksel varoluşu ile ilgili olan boğa burçları özellikle karşıt burçları akrepleri gözlemleyerek pek çok şey öğrenebilir, derin bir iç bakış yeteneği ve gerekli değişim ve dönüşümleri yapabilme cesaretleri edinebilirler. Hayatın değişimleriyle son nefesine kadar direnmeye kalkan yükselen boğa burçlarını zor bir yolculuk bekler.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW