G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – Koç Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni koç burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Ateş elementinin öncüsü, biricik lideri ve coşkulu burcu koç yükselirken doğan kişilerin dünyaya karşı çizdiği imajda “Hadi başlayalım!” tarzı hâkimdir. Koç kişiliğinin yüzeyde olduğu doğum haritalarında görülür ki kişi coşkulu, doğal özellikler yaratır.

Dinamik beden dilinin ötesinde gözlerini açtığı dünyaya hükmetme dürtüleri yoğundur. Yükselen koç kimlikleri için hayat; keşfedebilecekleri sonsuz büyüklükteki amazon ormanları gibidir. Ellerinde oraklarıyla bir keşif gibi yollarını açar, hayatta kalma savaşları verir. Üstelik yükselen koç kişilikleri bu keşif sürecinde oldukça tatmin olabilir.

Zodyak kuşağının ilk burcu koç burcu başlatma, yaratma enerjilerinde çalışmaktadır. Gökyüzünde özgürce süzülen alevin tutkusuyla yeniden canlanmayı başlatan bu burç dünyada ve hayatlarında yeni bir döngü başlatmak isteyecektir. Bununla birlikte istekleri için hırs güdüsünü yoğun kullanan yükselen koçlar zaman zaman karşısında çıkanları veya tehdit gördüklerini ezip geçmekten şüphe duymaz. Hatta kendi iyilikleri için uyarıda bulunan kişilere karşın bile ezip geçen yönlerini sergileyebilirler.

Kavgacı özellikleri olan koç burçları enerjisini doğru kanalize edemediği takdirde pek çok düşman, problemli ilişkiler edinebilir. Bu yüzden ateşin yıkıcı etkisini doğru yönlendirmesi, dünyaya karşı takındığı koç ifadesinde ince bir çizgide hareket etmelidir. Girişimci yanlarıyla beraber bir başka kimselerin çekinerek ilerlediği işlerde başlatıcıdır. Güçlüdür.

Yükselen koç kimlikleri adeta evden erkenden ayrılarak kendi yolunu çizmek isteyen kişiliklerdir. Aileden uzak kalmak, bilinmeyen yerlere uzayan yolculuklar onları korkutmaz aksine cesaretini, yaşama sevincini ve hayat amacına ulaşma güdüsünü tatmin edebilir. Bu çıktığı yolda parmağına batan dikenler, kafasını yaran taşlar ya da ayağını sokan böcekler yükselen koçları daha da körükleyecek, hırslandıracaktır.

Onlar mücadeleyi seven burçlardır. Eğer hayatta bu güdüleri ve motosikletini süreceği doğru yolu bulamaz ise kavgacı ve mücadeleci yönünü doğru kanalize edemeyebilirler. Bunun sonucunda hayatta dış kimliklerinde huysuz, saldırgan ve aksi olarak nitelendirdiğimiz kişilikler ortaya çıkabilir. Koç burcu vücutlarımızda baş bölgesini temsil ettiğinden, zihnini kendisini keşfetmek, geçip gittiği bu hayatta istediklerinin üzerinden ilerlemek üzere enerjisini kullanmalıdır.

Yükseleni koç olan kişiler karşıt burçları Terazi burcunun özelliklerini inceleyerek pek çok şey öğrenebilir. Benliğinde yoğun olarak hissettiği ego enerjisini, yıkıcı ve benmerkezci özelliklerini törpüleyerek diplomatik özellikler, zarafet ve dengede durma özellikleri kazanmalıdırlar.

ÞURS-Thurisaz – Horrible Norman

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW