G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – Kova Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni Kova burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Eski yönetici Satürn, modern yöneticisi Uranüs olan Kova burçları iki gezegenin çatışan davranış biçimleriyle bütünleşmiştir. Satürn enerjisinin getirdiği yapı ve düzen dürtüsüyle Uranüs’ün özgürlüğüne düşkün, sisteme başkaldırıp yıkan dürtüsü Kova burçlarının içinde iki farklı kimlik yaratabilir. Prensip ve muhafazakâr yaşamayı arzulayan ya da yaşayan Kova burcunun içine girip tanıdıkça alt kimliğinde yatan çılgın insanla tanışabilirsiniz. Ya da yükselen kova burcu onu tanıdığınız sırada çoktan içindeki çılgın, özgürlük düşkünü kimliğini yüzeye çıkarmış olabilir.

Doğum haritalarımızda Koca yükselirken doğan kişilerde toplumsal meselelere hassasiyet, haksızlığın olduğu yerde ilk sesini çıkaran kişileri gözlemleyebiliriz. Sistemin hatalarını, eşitsizliğin ve demokrasi oyunun kirliliği hakkında saatlerce konuşabilir, farklı bir bakış açısıyla tüm dünyadaki insanlığın kucaklanması gerekliliğini vurgular. Kova enerjisi yüzeyde olan kimliklerin temel dürtülerinde dünya barışı yatmaktadır. Savaş olmayan, her ırkın, dilin ve dinin bireyleri arasında huzur ve anlayışın hâkim olduğu bir dünya arzulamaktadırlar. Yükselen Kova veya Güneş Kova kimlikleri için hümanist diyebiliriz.

Ancak gölge yönüyle özgürlüğüne fazlasıyla düşkün kimlikleri bunu elde edemediğinde saldırgan, düşüncesiz ve sabırsız hareketler yaratır. Etrafına kalın ya da ince bir duvar örülmeye kalktığında taşları yıkmakla yetinmeyerek o taşları başınıza çalabilirler. İsyan modern gezegeni Uranüs’ün sevdiği bir dürtü olduğu için dikkat edilmesi gereken bir noktadır. İnsanları kucaklayan, toplumu eşit bir biçimde var etmeyen yükselen kova burçları özel hayatlarındaki kişilere geldiğinde mesafeli, zaman ayıramayan bir görüntü çizebilir. Duygusal bağlar kurmak, diğer kişilerle ruhsal bağlar kurmak hatta temas etmek bile onlar için zorlayıcı noktalardır.

Ancak insanlığın bilim ve teknoloji yolu ile ilerlemesinde öncü olan yaratıcı fikirler yaratabilir, orijinal ürünler ortaya çıkarabilir. Davranışlarında yavaşlığı seven bu burcun mensubu kişiler çok zekilerdir. Karşısındaki kişi olayların ilk cümlesini anlatırken onlar sonunun nereye varacağını çoktan çözmüşler, olaya veya duruma karşı alternatif dört ayrı çözüm yaratmış, olayın öz sorununu bulmuşlardır.

Kendisinden beklenenin her zaman farklı bir yol çizerek ilerlemek isteyecektir. Başkalarının deneyimlemekten çekindiği yeni olan her şeyi büyük bir iştahla gerçekleştirmek üzere yola çıkacaktır. Başkalarından farklı olan enerjisini, bakış açısını ve zekâsını bastırmaya çalışırsa kaybolur. Bu yüzden bir kova burcu farklılığını her zaman kabul etmeli, başkalarını uyumlu olmak için çaba harcamamalı. Kendisini başkalarına göre programlamaya çalıştığında dış yüzeyinde her şey sorunsuz ilerliyor gibi görünse bile içsel tatminsizlik, yabancılaşma hissiyle ruhunu kaybedebilir.

Bu yüzden bir yükselen Kova burcu iseniz farklılığınızı kucaklamalı, insanlarla biraz daha samimi ilişkiler kurmalı ve fikirlerinizden ya da çılgınlığınızdan ödün vermemelisiniz. Modern Dünya’nın başkaldıranları ve yeniliği yaratanları yükselen kova burçları olabilir.

Yükselen Kova kimlikleri karşıt burçları olan Aslan enerjisini gözlemleyerek kendini Güneş gibi parlatmaktan çekinmemeli, içinden geldiği gibi özgürce kendini ifade etmeyi dengeleyerek öğrenebilir. Ateş burçları gibi lider olma derdinde olmayan kova burçları gerektiğinde fikirlerin peşinden koşan topluluğa karşın lider olmayı kabul edebilir.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW