G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – Oğlak Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni Oğlak burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Dış kimliklerinde, takındıkları maskeleriyle ciddi, mesafeli ve soğuk bir profil yaratan yükselen oğlak burçları hayatı ciddiye almayı severler. Sembollerinde yatan kuyruğunun balık, başının ve gövdesinin keçi olarak tasvir edilmesi karakterlerine ve yansıttıkları kimliklere karşın oldukça detaylı bilgiler aktarabilmektedir. Yükselen oğlak burçları yüzündeki soğuk ifadeyle dikkat çekecektir.

Karakterine işleyen kararlılık, kurallara uyma dürtüleri onları geleneksel burç olarak nitelendirmemize sebep verebilir. Terbiyeli, kendini bilen karakterlerdir. Keçi tasvirinde olduğu gibi akıllarına koyduklarına yapma inatları ve azimleri yoğundur. Ancak bu enerjiyi ateşin ve koç burcunun tez canlılığında ya da düşüncesizliğinde yapmayacaktır. Yükselen oğlaklar hayatı tırmanılması gereken zorlu dağ yamaçları olarak görürken yanına Başak burçlarına benzer bir ayrıntıyla tüm ekipmanlarını alarak ilerler. Lügatında “hemen” kelimesi bulunmaz. Planlar, uygulayıcı adımlar yaratır ve başarılı bir şekilde o zorlu dağ eteklerini çıkar.

Yetkin olmak, güvenilir olmak onlar için önemlidir. İş hayatınızda aklınıza bir şey takıldığında size harika ve uygulayıcı fikirlerle gelecek, her olasılığı hesaplayacaktır. Hayatlarında temkinli davranmak dürtüsel bir davranıştır.

Kariyer noktalarında vazgeçilmez olan Yükselen Oğlak ve ya Güneş Oğlak burçları sabırları ve disiplini ile dikkat çekerler. Muhtemelen hızlıca kaynaşamayacaksınız. Hatta insanların gördükleri ilk yüz soğuk, “bana yaklaşma” uyarılarıyla dolu bakışlar olacaktır. Oğlak enerjisi hemen samimiyet kuramaz, içini çevresindeki her insana açamaz. Ancak bununla birlikte hayatınızda samimiyetini kazandığınız bir Oğlak var ise içindeki çocuksu neşeyle, sizi her zaman eğlendirecek ve koruyacak kişilerle tanışmışsınız demektir.

Oğlak burçlarının ihtiyacı olan zamandır.

Psikolojisinde yatan Satürn enerjisiyle beraber hayatta kalma dürtülerinde kimseye kolay kolay güvenemez. Hayat için her zaman tetikte bekleme dürtüleri yatar. Duyguları sembolize eden balık kuyruğu ile kolayca bağlantı kuramaz. En zayıf noktaları bir yerde budur; duygularını doğru kanalize etmek..

Oğlak enerjisinde duyguları ve duygusallığı tehlikeli bulur. Hissettiği acı ya da mutluluğu fark etmeden bastırma, kontrol altına almak ister. Bu dürtüler kişiye fark etmeden sonsuz, sorunlu bir duygusal girdaba sokar. Doğru yönlendirilmeyen ve yüzleyemediği hisleri bir balon gibi içinde patlayabilir. Ya hepten içine kapanabilir ya da bir çocuk gibi her şeye tepki verme, ağlama reaksiyonları yaratabilmektedir. Dünyada yapayalnız olduğunu hisseden yükselen oğlak burçları duygularını zapt etmeyi ve kendini kıstırmayı bırakmayı öğrenmeliler.

Hayata karşı ciddi duvarları olan oğlak burçlarını Yukarı Bak adlı animasyon filmindeki yaşlı adama benzetebiliriz. Huysuz ve inatçı bir kimlik olarak betimlenen karakter tüm dünya ile arasına duvarlar örmüş, evinde kendi dünyasında yaşamaya çalışmaktadır. Ancak filmin süreci geçtikçe anlarız ki bu yaşlı adam oldukça yara almış, kalbi kırık ve yalnız hisseden bir adamdır. Birinin hayatına bir noktada dokunup duygularıyla bağlantı kurmasına ihtiyacı vardır.

Yükselen oğlak burçları karşıt burçları olan Yengeç kimliklerini gözlemleyerek kendilerine pek çok şey katabilir. Yengeç burcunun içtenlikle yakınlık kurma becerilerini, duygularını ifade edebilme kabiliyetlerini gözlemleyerek kendi içlerinde benimseyebilir, dengeyi kurabilirler. Küçük yaşlarından beri geliştirdiği köksüzlük ve yalnızlık hislerini Yengeç burcunun geçmişi ile barışabilme özelliğini benimseyerek iyileştirebilir.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW