G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – Terazi Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni Terazi burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Terazi burcu yükselirken doğan kişiler etrafı ile harika bir uyum içerisinde olabilir. Onlar için diğer insanlarla empati kurabilmek kolaydır. Kendilerini sevimlilikleri ve cana yakın tavırlarıyla sevdirirler.  Sosyal statüde, aile içinde veya arkadaşlık ilişkilerinde uyum sağlamak temel güdüleri olduğundan benliklerini, isteklerini ya da istemediklerini ortaya koyarken problemler yaşamaktadır. Arabasına atlamış Dünya üzerinden geçen yükselen burç metaforunda oldukça zarif bir şekilde arabasını süren Terazi burçlarının aracını ödünç isteseniz ve kendisi yolda kalmak zorunda kalmak durumunda kalsa bile muhtemelen araçtan usulca inecek ve arkanızdan kocaman açılmış tatlı gözleri ve gülümsemeleriyle size el sallayacaktır.

Yükselen Terazi burçları dış görüntüleriyle, süse ve bakıma düşkünlükleriyle dikkat çekerler. Hafta içi bir akşam televizyonun karşısında pinekleyen bir Terazi burcunun kapısını ansızın çalacak olsanız bile uyumlu kıyafetleri, sade ancak şık makyajıyla sizi karşılamayı becerebilmektedir. Bu kişilerin en belirgin ihtiyaçlarında yalnız kalmamak, sosyalliğin ve yarattığı çevresinin içerisinde olmak yatar. Muhtaç olduğu birlik olma duygusu kendinden taviz vermesine, karakterini tam anlamıyla yansıtamamasına sebep olabilmektedir. Kendi arzularından ve isteklerinden vazgeçme noktasına gelme potansiyeli yaratan bu temel dürtülerin önüne geçerek kendi benliğinin de ne istediğini sorgulamalıdır.

Bir ortamda aniden patlayan bir sürtüşme, kavga sırasında mahalde bulunan Yükselen Terazi burçları kendini sıkıştırılmış ve rahatsız hissedeceği için hızla ortamdan uzaklaşabilir. Onların kalplerinde yatan diplomatik ve zarif tavırlar kaosu ya da çatışmaları kaldıramayacak kadar kırılgan bir yapıya sahiptir. Kendi için savaşmayı, kendi benliğini ortaya koymayı ya geç ya da hiç öğrenemeyebilirler. Böyle bir yükselen burç potansiyeline sahipseniz ve diğer gezegen ve açılar kombinasyonu da bencillik ve ego kavramını köreltiyor ise hayattaki temel çabası kendini ortaya sunma olmalıdır.

Yükselen Terazi burçları kalabalıklardan hoşlanmaz. Ufak bir sosyal grubu, samimi ve kişisel iletişim yaşayacağı ortamları tercih edecektir. Yaratıcı ve uyumlu enerjisiyle bulunduğu ortamda sıcak bir sevgi enerjisi yayar.

Karşıt burçları olan ve benlik kavramının biricik burcu Koç’un özelliklerini inceleyerek hayat yolculuklarında pek çok şey öğrenebilir, eksik kalan yönlerini geliştirerek karakterlerindeki dengeyi sağlayabilirler. Koç’un istekleri için yarattığı atılganlığı, cesareti ve benmerkezciliği abartıya kaçmadığı sürece Yükselen Terazi burçlarına şifa verecektir.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW