G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – Yengeç Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni Yengeç burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Yönetici gezegeni Ay olan bu burcun sahipleri tıpkı Ay’ın döngüleri kadar değişken, mistik bir ruhsallığa sahiptir. Buğulu bakışlarının altında neler hissettiğini bilemez, duygularının derinliğini yalnızca içten içe hissedebiliriz. Dolunay gecesinde nehre düşen gümüşi ışıkları düşünelim. Ay’ın kutsal ışıklarını seyrederken ruhlarımızın nasıl huzur bulduğunu düşünelim. Yükselen Yengeç burcunun da kişiler üzerinde böyle bir etki bırakması muhtemeldir.

Yengeç burcu göklerde yükselirken doğan kişiler feminen, kırılgan ve duyarlı kimliklere sahiptir. Burcun yönetici olan Ay’ın değişkenliğini ise gün içinde Yengeç kişisinin çehresinden ve ruh halinden seçebiliriz. Konu duygular olduğunda çevresindeki duygusal enerjiyi bir sünger gibi içine çeken Yükselen Yengeç kişilikleri ortamdaki enerjiden çok çabuk etkilenir.

Duygularını doğru kanalize etmeyi ve yönetmeyi beceren Yükselen Yengeç kimlikleri hayata ve insanlara karşı sevecen, anlayışlı ve kabullenici bir yapıya geçebilmektedir. Etraftaki enerjiden etkilenmemeyi öğrenmelidir. Aksi durumda kendi yolundan sapabilir, duygusal boğulmalar yaşayabilir.

Yükselen burcu Yengeç olan kimlikleri duyguların içine boğulma dürtülerinden kurtulmak adına karşıt burçları olan Oğlak’ın özelliklerini gözlemleyerek kendi karakterine katarak çok şey öğrenebilirler. Oğlak’ın duygulara karşı geliştirdiği ketum tavırları, öz disiplin ve sorumluluklarını bilinçli yönetme özelliklerini benimseyerek dengeyi sağlayabilirler.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW