G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Her Düzen Bozulur – Yıkılan Kule

Published on:

Numerik: 16
Gezegen: Mars
Burç: Koç
Element: Ateş
Nitelik: Öncü

Gezegen arketipi Mars olan kartın enerjisinde büyük bir savaş alanı mevcuttur. Ruhun tekamül yolculuğunda bırakamadığı her neyse Şeytan kartında olayın, kişinin ya da durumların esaretinde kaldığını, özgür iradesinin nasıl kısıtlanıp kaldığını görmüştük. Böylece sistem kendi kendini kısıtlayan kör kalan ruhu zorla değişime itecektir. Kule sembolik olarak kendi güvenli alanımızı temsil ettiğinden sistem bu alanı ve ruhlarımızın sakat kalan iradesini kurtarmak, “kuleyi yıkmak” üzere geliyordur.

Burç arketipinin koç olmasıyla yeni bir döngüye başlatan kartlardan biridir. Ancak bahsettiğim üzere bu değişim; var olan düzeni yıkan, sert bir değişimdir. Dramatize edilmiş sembolikler ve kartın enerjisinde hakimiyet kuran kasvetten kaçmak olanaksızdır. Açılımlarda karşımıza çıkan Yıkılan kule kartında neye direndiğimizin farkında olarak bu acı dönüşümün içine doğru gönül rızasıyla ilerlemek doğru olacaktır. Yunanlıların yüce Tanrısı Zeus’un öfkeli azabı olan yıldırımlar kara gecede kuleye çarparak içinde yaşamakta olan kişileri sarsıcı bir yıkıntıya sürüklemektedir..

Bu kartın sembolizmine baktığımızda kasvetli siyah arka planın yanı sıra kuleyi ikiye ayıran güçlü şimşekler ve baş aşağı gelen kişileri görürüz. İnsan ruhunda bir nevi deprem etkisini yaratır. Değişimin kartlarından biri olan Yıkılan Kule bu değişimin kendi rızamızla gelmediğini söyler. Zorlanmak ve zorlamak kaçınılmazdır. Numerolojik değeriyle bizi Savaş Arabasına doğru ve öğretilerine çeken kart yeniden yola koyulmanın geldiğini ancak bunu kendi enerjisiyle ve kaos yaratan bir süreçle gerçekleştiğini vurgular.

Savaş Arabasındaki kahramanın ailesinden aldığı öğretilerle kendi yolculuğunu başlattığını görmüştük. Söz konusu yolculuk yıkılan kulenin enerjisinde yaşanırken kazanılan  deneyimler zarar verici olayların arkada bırakılmasıyla baş gösterir. İster dış dünyadan, ister iç dünyayla ilgili olsun yıldırım çarpması her daim kesin ve değişmez gözüyle bakılan durum, kişi veya olayların beklenmedik bir şekilde yıkılmasına neden olan ani bir değişiklik söz konusudur.

İlişki açılımlarında; var olan kalıpların yıkıldığını gösterir. Bu bir ilişkiyi tamamen bitirerek yeni ilişki biçimlerini destekleyecek bir değişim olabileceği gibi mevcut ilişkinizde rollerin, verilen değerlerin tamamen değişip yeni bir frekans yakalanacağını da haber veriyor olabilir. Sonuca gitmek için açılım bütününü ele almak gerekir. Her iki koşulda da eski kalıplar işinize yaramıyordur.        

Kariyer açılımlarında ise kuşkusuz var olan iş konumunda veya para konumunda bir kayıp olacağını vurgular. Var olan yapıların yıkılması her ne kadar korkutucu olsa da yeni fırsatların önünün açılması adına var olanın yıkılıp, yer açması gerekir.

Yıl kartında kendini gösteren yıkılan kule kişinin o zamana değin bırakmakta zorlandığı, bırakamadığı ve özgür iradesine zarar veren her türlü olay, durum veya kişiden aniden kopabileceğini, hayatında sarsıcı ve yeni süreçleri göğüslemek durumunda kalacağı bir yıldan söz etmek mümkündür. Yıl kartı olarak gelen Yıkılan Kule’nin sarsıcı ve yara verici yanına odaklanmaktan ziyade bırakılması gereken her türlü şeyden uzaklaşacağını ve bu şekilde şifa bulabileceğinin farkındalığında olmalıdır. Kartın enerjisinin zorlayıcı olduğu kaçınılmazdır ancak Şems-i Tebrîzî’nin sözü gibi; ‘Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. “Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir” diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? Sistem sizin için biraz sert ama doğru bir şekilde çalışacaktır. 

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW