G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

İlk Sınav – Güç Kartı

Published on:

Beyazlar içindeki nazik, genç bir kız sevgiyle aslana doğru eğilmiş. Rüzgârda savrulan yeleleri, yay gibi gerilmiş vücuduyla aslan ise ağzını açmakta olan kadına izin vermektedir. Güç kartı maddi dünyada elde edilen her türlü kudretten bahsetmektedir.

Güç - Tarot Kartı Anlamı - Denizin Yıldızı

Kahramanın çıktığı yolda sınanacağı ilk aşama güç kartında saklıdır. Güce, kudret ve iktidara ancak aracı sayesinde ulaşabilen Joker bu gücü iyiye kullanmalı, gaddar bir kimliğe bürünmemelidir. Kadının başının üzerinde var olan sonsuzluk işareti ilk kartımızı Büyücü’ye dair izler taşır. Bir numaralı kartta bilginin sonsuz düzlemde akarken muhteşem bir ahenkle ilerlediğinden bahsedilmektedir.

Güç kartında ise yaşama dair etkilerden bahsedilmektedir. Kartın simgelediği yaşama arzusu, cesaret ve tutku medeni insanın yırtıcı doğası ile kurduğu barıştan kaynaklanmaktadır. Gılgamış’ın, can düşmanı Enkidu ile kurduğu dostluğu konu alan mitolojide bu çok etkili bir şekilde anlatılmaktadır. Bu kart, içgüdülerimizi sahte ahlaki değerler arasında gizlemenin esas hedefimiz olmaması gerektiğini gösterir. Daha ziyade içimizde yaşayan ve bazen bizi korkutan efsanevi güçlerimizden kaçmayıp, bu gücümüzü hoşgörüyle benimseyip, eğitmemiz gerektiğini vurgular.

Joker, kartında gizli olan sınavdan başarıyla geçip geçmeyeceğini Kader Çarkında gözlemleyeceğiz. Ancak on numaralı karta gelene kadar Joker yolculukta pek çok aşamadan geçmeye devam edecek.

Aynı zamanda kartın enerjisine gücü katan aslan semboliğinin, masum ve zarif bir kadına nasıl teslim olduğunu gözlemleriz. Kartta aslan ve kadın arasındaki tutku ve sevgi bağını gözlemleyebiliriz. Bu yüzden ilişki açılımlarında olumlu kartlarla beraber geldiğinde tutku karakteri önem kazanır. Partnerler birbirlerine sağlıklı ve güçlü bir tutkuyla bağlı olabilir.

Açılımlarda karşımıza olumlu kartlarla beraber gelen Güç kartı cesaret, liderlik, hâkimiyet kurma gibi anlamları taşımakla beraber olumsuz kartlarla açıldığında gücün kötüye kullanıldığını, gölge yönüyle beraber elde edilen güçle zalimlikler yapıldığını gösterir.

Arka temada bir sonraki de yolculuğumuzun varacağı Ermiş’in karlı dağlarını da göreceğiz.

Burç arketipi aslan olmasıyla beraber doğasında var olan liderlik güdüsüyle oynar. Element arketipindeki ateş ise harekete geçme, önderlik etme güdülerini güçlendirir. Monarşiyi seven aslanların gölge enerjisini çalıştırmamak önemli bir noktadır.

Sorulan soruya bağlı olarak elimize bir güç geçeceğini, tutkuyla harekete geçeceğimizi söyleyebiliriz. Bu aşamada güç kartından hayatlarımıza akan bu enerjiyi doğru kanalize etmek, akaşik kayıtların tutulduğu kader çarkına kadar ahlaki değerlerimizi ve karma yasasını unutmamak önem taşımaktadır.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW