G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – Aslan Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni Aslan burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Ateş elementinin sabit nitelikli burcu Aslanları ilk görüşte seçebiliriz. Ortamda varlığıyla ve içten gülümsemesiyle ışık saçan, asaletiyle göz kamaştıran bir kadın ya da erkek gördüğümüzde biliriz ki bu bir Güneş Aslan ya da Yükselen Aslan burcudur. Ateş elementinin “ben” ve “ego” kavramlarını yumuşatarak, sevgiyle sunabilir. Aslan burçları etrafına topladığı kitleye dürtüsel olarak liderlik yapmak isteyecektir ki bunu da pekâlâ başarabilir.

Kedi grubuna ait olan Aslanlar sevilmeyi, koca ve parlak yelelerini savurarak caka satmayı severler. Üstelik bu tutumları, dışardan görünen bu kimlikleri Koç enerjisi kadar itici olmak yerine çevresine sevimli gelecektir. Ancak gölge yönüyle kendini kişilerin veya olayların odağında olmadığında koca pençelerini çıkarabilir, ilgiyi üzerine çekmek için saldırma pozisyonu alabilirler.

Aslan yükselirken doğan kişiler için liderlik, kendini gösterme, yönetici olma oldukça doğal, en az suyun nehir yatağında yolunu bulması kadar basittir. Enerjisi her zaman yüksektir. Gürleyen sesi zaman zaman insanlara fazlaca dramatik gelse de bir şekilde kendilerini sevdirmeyi, ortamın neşe kaynağı olmayı başarırlar. Büyük işlerin, arzularının peşinden koşan bir Aslan burcu kazanımlarını elde ettikten sonra tatlı bir kutlama (pekâlâ kesinlikle abartılı, harika kutlamalar) talep edebilir. Hayat yolculuğunda kararını veren bir Aslan burcu hedefine kitlendiği andan itibaren kimse onları durduramaz.

Sevgisi ve cömertliği sönmeyen, bitmek bilmeyen Aslan burçları bolca teşekkür duymayı, minnet olunduğunu duymayı bekleyebilir. İlişkilerinde karşılıklı bir alma verme dengesi arzusu içinde olan Yükselen Aslanlar eğer bu dengeyi yakalayamaz ise ilişkide soğuk, mesafeli ve belki de kolayca görmediğimiz bir ifade takınabilir. Kinci değildir. Eğer bu kırıcı ve ilgisiz tavırları hızlıca düzeltebilirseniz hızlıca olayları ve kırgınlıklarını unutabilir.

Burcun gölge yönleriyle özdeğer duyguları gelişmemiş, egosunu tatmin edememiş ise kibirli, küstah bir tavır sergileyebilir. Onaylanma ihtiyacı kendinden ödün verme raddesine götürebilir. Kaşıt burçları olan Kovaların insanlardan bağımsız, kişiselliğini özgürce ortaya döken yaratıcılık ve karakteristik kimliklerini benimseyerek kimliklerini dengeleyebilirler.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW