G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – İkizler Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni ikizler burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Hermes’in çocukları ikizler burcu göklerde yükselirken hayata gözlerini açan kişiler hava elementinin değişken özelliklerini taşır. Oradan oraya konup duran, yerinde durmak nedir bilmeyen ikizlerin tez canlılığı artık yüzeydedir. İkizler burcunun semboliğine hâkim olan ikizler düalizmi ifade eder. Kişi içinde eril ve dişili, gece ve gündüzü, içedönük ve dışadönüklüğü aynı anda yaşayabilir. Kendi içinde sürekli tezatlıklarla, gelgitlerle uğraşabilir.

Yükselen ikizler burcunda cin gibi bakışlar, konuşkan tavırlar ön plana çıkmaktadır. Bu dünyadan aracına atlamış geçen bir yükselen ikizler burcu kimliği yolculuk sırasında gördüğü her yeni şeyi keşfederek ilerlemek isteyecektir. Ancak bulunduğu yerde pek fazla duramaz çünkü ilgi odağı hızlı dağılacak mutlaka az önce merakını körükleyen şeyden hızlıca sıkılacaktır.

Yükselen ikizler kimliğin dışa vurduğu çok neşeli bir ifadenin altında ağlamak üzere olan bir ruh hali hüküm sürebilir. Bu yüzden değişkenlikleri hızlı, karşı tarafın adapte olamayacağı kadar yorucu gerçekleşir. Yöneticisi Merkür olan bu burcun tıpkı Hermes gibi yerinde durmadığını, sürekli seyahat etmek istediğini göreceksiniz. Bebekken bile bir yükselen ikizleri sürekli gözden kaybetmemiz pekâlâ mümkündür. Kendi bedeni bile onun için bir hapishane alanı gibi hissettirir.

Doğum haritanızda birinci evinizde konumlanan ikizler burcu sayesinde zekâya önem verir, entelektüel olarak kendinizi geliştirmek veya geliştirmiş olan kişilerle iletişimde olmak isterler. Kimliğinin derinlerinde en az bir su grubu kadar duygusal olan ikizler burcu bunu hissettirmeyen bir yapıya sahiptir. Üstelik bu kişilerin bitmek bilmeyen bir merak duygusu vardır. Sürekli öğrenmek, bilmek ve keşfetmek ister. Ancak karşıt burcu Yay burcu kadar bilgide derine inemez. Odak noktası hızlıca dağıldığı için merak ettiği konuyu bir yerden ellerinden kaçırabilir.

Birde yükselen ikizlerin başlarına zaman zaman bela olabilecek bir özgürlük takıntıları vardır. Bu kişiler gerçekten onlara değer veren birisini hayatlarına aldıklarında duygusal anlamda bağlanmaktan, sabit kalmaktan korkarak kaçma eğilimi gösterecektir. Bir yandan sevmeye ve sevilmeye herkesten ihtiyaç duyan ikizler söze döktüğümüz bağlanma, bağımlı kalma korkularından kök salmada ve derinleşmede sorunlar yaşayabilir.

Yükselen ikizler burcu kimliklerinin hayata karşı bakış açısında “Her şeyi bilmek istiyorum!” felsefesi bulunur. Ancak bu bilgiler yüzeysel, yetersiz kalacağından karşıt burcu Yay burçlarını gözlemleyerek, kendilerine örnek alarak gölge yönünü aydınlığa çevirebilir. Yay kimliklerinde içsel dünyayı genişletme, bilginin derinine ulaşma, hayatın her alanında ufkunu genişletme dürtüleri kök salmıştır. Yükselen ikizler bu özellikleri bilinçli olarak çalıştırmaya gayret ettikçe kendi üst benliğine çıkacaktır.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW