G-022SCGR6MW G-022SCGR6MW

Yükselen Burç – Yay Enerjisi

Published on:

Önceki yazımızda doğum haritalarımızda önemli bir değer olan yükselen burcun ne olduğunu, kişiye neler kattığını öğrenmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yükseleni Yay burcuna denk gelen kimliklerin genel özelliklerini anlatacağım. Ancak yazımızı okurken haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Her bir nokta, açı ve konum kişiliğe ve yolculuğa dair detaylı bilgiler aktarır.

Küçüklüğünden itibaren gözlerini bilinmeyen yerleşkelere, farklı kültürlere ve topraklara diken yükselen yaylar geldikleri dünyayı keşfetmeyi arzular. Belki de onlar daha çok küçükken öte mahalledeki diğer çocuklarla oynamaya kaçan çocuklardır. Elbette küçüklüğümüzde gezeceğimiz alanlar dar ve kısa mesafelidir. Ancak karşınızda yaşını almış, genç ya da yaşlı Yükselen yay burcu var ise bilmediği tüm diyarları gezmeye başlamış ya da bu idealleri doğrultusunda çabalamaya başlamış olabilir.

Koca bir seyahatname defteri olan yükselen Yay burçları az masrafla çok fazla yer gezmek isterler. Yolculuk sırasında lüks odalar, konforlu alanlar beklemez. Araçlarının arkasına attıkları kamp malzemeleri ile seksen günde tüm âlemi gezebilirler. Sıcak arkadaş ortamlarında bunalmaya başlayan insanları sıcacık enerjisiyle sarıp sarmalayarak harekete geçiren, bir yerlere zihnen ya da fiziksel olarak götüren kişilerdir.

Sevgili astrolog Gülden Bulut Yay burçlarını tanımlarken tavşanı takip ederek yolculuğuna başlayan Alice karakterini anımsatır. Yükselen Yay kişileri de bu tatlı karakter ile bağdaştırılabilir. Yay enerjisini dışarıya, maceraya çıkartan güdü de Alice karakterini esir alan merak enerjisidir.

Yay yükselirken doğan kimselerde ateşin Tanrısal enerjisi hâkimdir. Herkesi kucaklayan, olayların pozitif ve iyicil etkilerini görmeyi seven bir karakter görebiliriz. Dış görüntüsünde felsefik, kültürlü ve iyimser bir kişilik vurgular. Niteliğinin değişken olmasıyla beraber olaylara ve ortamlara hızlıca adapta olmayı sağlayan akışkan bir yapıya sahiptir. Prangalardan, özgürlüklerinin kısıtlanmasından hoşlanmayan Yükselen Yay kimlikleri sınırlı bir alanda nefes alamaz, benliğini kucaklayamaz. Zihnini ve bedenini özgür hissetmeyen yükselen yay huzursuz ve huysuz olur.

Yay enerjisi derinliği sever. Bu yüzden enerjisini iyi yönlendirebildiği takdirde harika öğretmenler olabilir. Bununla beraber enerjilerini öğrenmekten asla çekmemelidir. Ruhlarının temel ihtiyaçlarından biri derin olana erişmek, her gün ve her an öğrenmektir.

Diğer Ateş burçlarında olduğu gibi Yay burçları da sıcak, yakan bu elementin dürtüleriyle hareket edebilir. Koç ve Aslan burçları gibi sınırları sevmez, ateş gibi cesurca sınırsız göklere ulaşmak ister. Sınır duygusu onlara yabancı geldiğinden, pek tanışmakta istemediğinden büyük risklere girebilir. Müdürüne kızan, haklı olduğuna da sonuna kadar inanan (haksız olduğuna inandırmak ayrıca çok zordur) bir Yay hiç düşünmeden istifa kâğıdını sunarak güle oynaya işten ayrılabilir.

Yükselen yay burçları karşıtları olan ikizlerin enerjisini gözlemleyerek her olayı tarafsız gözle görebilme yeteneği kazanabilir, stratejik hareket edebilir, derin bilgi yeteneğini aktarabilme yeteneğini edinebilir.

Related

Cevap bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Error decoding the Instagram API json
G-022SCGR6MW